MacroTurk Yazılım
İletişim Bilgilerimiz
blog-img

Monday 01 August 2022

İnternet siteleri, özel sektörler ve kamu hizmeti veren tüm kurumlar için gerek online hizmet verdikleri gerekse reklam ve tanıtım faaliyetlerini gerçekleştikleri platformlardır. Bu anlamda yerel yönetimler web sitesi ve diğer kuruluşların web sitelerinin etkin şekilde kullanıldığı biliniyor. 

Bir kurum veya işletme hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler veya kurumla iletişime geçmek isteyenlerin doğrudan yaptıkları işlem arama motoruna girerek kurumun ismiyle arama yapmak oluyor. Herhangi bir yerleşke hakkında bilgi almak veya işlem yapmak isteyenlerin belediye web sitesi aracılığıyla bilgi edindikleri görülüyor.

Belediyeler Online Hizmette Yarışıyor

Son günlerde belediyelerin online hizmet sunma eğiliminde olduğunu düşündüğümüzde, belediye internet sitesi kurdurması son derece önem arz ediyor. Online hizmet sunan internet sitelerinin kurdurulması ayrıca uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu anlamda belediyeler hazır belediye internet sitesi kurulumundan faydalanarak online hizmetleri yerine getirebiliyor.

Belediyelerin Web Sayfaları Zamandan Tasarruf Sağlıyor

İnternet kullanıcıları resmi işlemlerin birçoğunu belediye gitmeden belediyelere özel modüller ile hazırlanan internet sayfaları üzerinden online gerçekleştirilebiliyor. Online gerçekleştiren işlemleri işlemlerden bir kaçını şöyle sırlayabiliriz;

•    Su faturası ödeme
•    Rayiç bedel sorgulama
•    Emlak vergisi işlemleri
•    Şehir içi ulaşım bilgileri

Vatandaşlar için eziyet haline gelen remi işlemler belediyelere özel internet sitesi sayesinde dakikalar içinde sonuca kavuşturulabiliyor. Bu itibarla Küçük veya büyük fark etmeksizin bütün belediyelerin web sitesinin olması son derece önem arz ediyor. Remi işlemler sadece belediyelerle sınırlandırılmamalıdır. Bu gün birçok kurumunda resmi işlemleri internet sayfasında sunduğu görülüyor.

Gizlilik Politikası Privacy Policy