MacroTurk Yazılım
İletişim Bilgilerimiz
blog-img

Monday 25 July 2022

Teknolonin, internet dünyasının ve mobil dünyanın gün geçtikçe ilerlemesi birçok işimizi mobil uygulamadan ve internet üzerinden yapmamızı sağlıyor. Gelişen bu teknolojinin bize sunduğu en önemli imkanlardan birisi de tabiki e-ticaret.  E-Ticaret hem son kullanıcı yani müşteri için, hem de küçük-orta-büyük ölçekli firmalar için büyük önem taşıyor. 

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret; ürün ve hizmetlerin reklam, satış, dağıtım ve çeşitli ödeme seçenekleriyle internet siteleri üzerinden ticaret yapılması veya siparişte bulunmak gibi işlemlerinin online sistemler üzerinden yapılmasıdır. Kısaca e-ticaret; geleneksel ticaretin internet ortamında veya mobil olarak yapılmasıdır.

E-ticaretin amacı nedir?

E-ticaretin amacı kullanıcıların hızlı ve kolay alışveriş yapmasını sağlamaktır. Ürünlerin ve hizmetlerin müşteriye hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesi, kullanıcıyı yormadan kolay bir şekilde alınabilmesi, satın alma süreçleri için güvenliğinin sağlanabilmesi, e-ticaret sisteminin alt yapısının güçlü ve gelişme açık olması e-ticaret ’in öncelikli amaçları arasındadır. Böylece kullanıcılar mutlak imkanların çoğunluğuna kanaat getirir ve e-ticaret yöntemini benimseyebilir. En temel amaç da budur.

E-ticaret size ne kazandırır;

• E-ticaret ile müşterilerinize daha fazla ürün sunma şansınız olur. 
• Yer kiralama derdiniz ortadan kalkar ve kira gideriniz cebinizde kalır.
• Vergisi, elektrik gideri, su gideri ve çalışan gideri gibi giderler, minimuma iner. 
• Ürünler stoklarınızda bile olmadan e-ticaret ile satış yapabilirsiniz.
• Global dünyada siz de söz sahibi olur ve daha fazla müşteriye hitap edersiniz.
• 7/24 açık bir mağazanız olur ve bu mağaza size az gider ile çok fazla gelir sağlar. 
• Fazla çalışan ihtiyaç duymazsınız ve az elaman ile verimli çalışma elde edersiniz.
• Hem sizin adınıza hem de müşterilerin adına oldukça yararlı bir süreçtir.

Sonuç olarak; şirket veya işletmenizin, bulunduğu sokak, ilçe veya il sınırları dışında rahatlıkla satış yapabildiğiniz, tüketici ya da kullanıcı bulabildiğiniz, onlarla iletişime geçip satış yapabildiğiniz ve ödemeleri anlık alabildiğiniz platformun tümüne e-ticaret denilmektedir.

Gizlilik Politikası Privacy Policy